Колумбия навакса три гола пасив и стигна до 3:3 при домакинството си на Чили в среща от световните квалификации, с което си гарантира участие на финалите на Мондиал 2014 в Бразилия през следващото лято.

Два късни гола от дузпи на звездата на домакините Радамел Фалкао донесоха равенството, което попари чилийците, за които победа щеше да означава класиране за Световното. Сега те ще трябва да изчакат и последните мачове.

Чили приема Еквадор във вторник, а при равенство и двата отбора ще се класират за финалите на Световното първенство догодина.

Колумбия пък ще играе на световно първенство за първи път след 1998 година.

Еквадор направи сериозна крачка към класиране на Мондиал 2014 след успех с 1:0 над гостуващия Уругвай. Джеферсън Монтеро реализира единственото попадение, след като засече центриране в пеналта на Антонио Валенсия в 30-ата минута.

Така Уругвай по всяка вероятност ще трябва да играе плейоф срещу Йордания за класиране на финалите на световното първенство. Възпитаниците на Оскар Табарес останаха на пето място в зона Южна Америка, на 3 точки зад Чили и Еквадор. За да се класират директно, те се нуждаят от задължителна победа с разлика над Аржентина в последния кръг, както и от победител в мача между двата им основни съперника.

Аржентинците си осигуриха първото място в класирането след успех с 3:1 над гостуващия Перу. Клаудио Писаро изведе гостите напред в 21-ата минута, но с два гола на Езекиел Лавеци домакините обърнаха още до почивката. Родриго Паласио реши всичко с трети гол в 47-ата минута.