Кипър и Швейцария завършиха наравно 0:0 в мач от група ''Е'' на квалификациите за Мондиал 2014.

Първото положение бе пред вратата на домакините. В 5-ата минута Инлер отправи удар, но вратарят Антонис Георгалидес спаси. В 19-ата минута пък Димитрис Христофи направи пропуск за Кипър.

Последваха силни минути за Швейцария, които обаче не доведоха до гол. В 33-ата минута Кипър бе много близо до откриването на резултата, но Костантинос Макридис удари лявата греда. До почивката Валон Бехрами се отчете с неточен изстрел за гостите.

След почивката съперниците отганизираха по две по-опасни атаки, но отново се оказа, че няма кой да нанесе завършващия удар.

Така Швейцария загуби две точки по пътя си към финалите в Бразилия догодина, но остава лидер в групата с 11 точки. На второ място е Албания с 9, пред Исландия с 9, Норвегия със 7, Кипър с 4 и Словения с 3.

Предстоящите мачове от тази група на 7 юни са Албания - Норвегия и Исландия - Словения.