Израел и Португалия завършиха наравно 3:3 в квалификация за Мондиал 2014 и атака съхраниха шансове за участие на финалите.

Срещата започна добре за Кристиано Роналдо и компания. Още във втората минута Бруно Алвеш откри резултата.

До почивката обаче домакините обърнаха нещата в своя полза след попадения на Томер Хемед и Еден Бен Басат, съответно в 24-ата и 40-ата минути.
Израел продължи да атакува и в 70-ата минута Рами Гершон вкара топката във вратата на Руи Патрицио за трети път.

След това гостите се хвърлиха да се връщат в мача и две минути по-късно Елдер Пощига се разписа след пас на Роналдо.

В добавеното време пък Фабио Коентрао донесе точката на Португалия.

В другата среща от вечерта Люксембург и Азербейджан завършиха 0:0.

Така в класирането на тази група ''F'' води Русия с 12 точки, пред Израел с 8, Португалия с 8, Северна Иралндия с 3, Азербайджан с 3 и Люксембург с 2.