Малта сътвори изненадата в квалификационна група „В” за световното първенство в Бразилия през 2014 година, където е и България. Тимът записа първата си победа в кампанията, след като победи Армения с 1:0 като гост. Двата тима са на последните две места в групата и нямат шанс за класиране на Мондиала.

Единственият гол в мача падна още в 8-ата минута, а негов автор бе звездата на малтийския национален отбор Майкъл Мифсуд. Гостите успяха да запазят преднината си до края на срещата и по този начин провалиха плановете на Армения да се намеси по някакъв начин в разпределението на по-предните места в групата.

Лидер в група „В” е Италия с 13 точки и от 5 мача, а втори е България с 10 точки от 6 мача. На трето място е Чехия с 8 точки от 5 мача. По-късно днес обаче Италия и Чехия се изправят един срещу друг. Дания е на четвърто място с 6 точки. Армения и Малта са на дъното с по три точки.