Дания и Италия завършиха наравно 2:2 в мач от нашата квалификационна група В за Мондиал 2014, който ни интересуваше живо, тъй като имаше отношение към класирането.

Домакините водеха на стадион "Паркен" в Копенхаген до самия край и вече се виждаха на баражите за световното първенство, но бяха попарени в 91-ата минута.

Двубоят не започна добре за "червеният динамит", след като Пабло Освалдо откри в 28-ата минута. В продължението на първото полувреме обаче Никлас Бендтнер изравни. Нападателят на Арсенал взриви трибуните за втори път в 79-ата минута, когато направи обрата пълен - 2:1 в полза на Дания.

В 91-ата минута обаче Алберто Акуилани изненада домакините с изравнително попадение за крайното 2:2, което не позволи на датчаните да изпреварят България.

Така "червеният динамит" събра актив от 13 точки - колкото имат и нашите, но са на трета позиция. Чехия, който е следващият ни съперник, е четвърти с 12, а Армения е на 5-а позиция също с 12 пункта.