Съперникът на Българи в квалификациите за световното първенство през 2014 година – Италия постигна победа с 4:0 срещу Сан Марино в приятелска среща, играна в Болоня.

Селекционерът на "адзурите” Чезаре Прандели се възползва от съперника и срещу един от големите аутсайдери в световния футбол даде шанс на някои нови имена и на някои стари, които скоро обаче не са попадали в сметките му. Едно от тях бе халфът на Сампдория Андреа Поли, който се отблагодари с гол. Именно той откри резултата в 28-ата минута. Само 6 по-късно се разписа и Алберто Джилардино. След почивката настъпиха няколко промени, но новите голове бяха дело на двама от играчите, които записаха пълни 90 минути на терена. Андреа Пирло бе точен в 51-ата мин., а Алберто Акуилани оформи крайния резултат 4:0 в 80-ата.

Поли вкара първия гол.

Така Италия малко повдигна духа и самочувствието за следващия важен мач от квалификациите. След седмица, на 7 юни, "скуадра адзура” гостува на Чехия, а успех в този мач може да се окаже от решаващо значение. В момента е Италия е лидер в група "В” с 13 точки от 5 мача. България е на 2-ро място с мач повече и 10 точки, а Чехия заема 3-та позиция с 8 точки. Следват Дания с 6, Армения с 3 и Малта с 0.