Италия победи Япония с 4:3 в мач от група "А" на купата на Конфедерациите. С тази победа "адзурите" си осигуриха класиране на полуфиналите, след като спечелиха двете си срещи в групата и последваха тима на Бразилия, който победи Мексико и също се класира в следващата фаза.

Двубоят на стадионав Ресифе започна по добре за японците, които успяха да поведат с 2:0 след близо половин час игра.

Азиатският тим, който е воден от италианецът Алберто Дзакерони поведе с гол от спорна дузпа в 20-ата минута. Точен от бялата точка бе Кейсуке Хонда. В 33-ата минута играещият в Манчестър Юнайтед Шинджи Кагава удвои резултата с красив гол от воле.

Италия се върна в срещата малко преди почивката, когато Даниеле де Роси вкара с глава след центриране от корнер, а малко по-късно Марио Балотели уцели гредата.
В началото на втората част Италия стигна до пълен обрат. в 50-ата минута Ацуто Учида си отбеляза автогол след центрариране Емануеле Джакерини. Две минути по-късно Балотели реализира осъдена дузпа за игра с ръка на Макото Хасебе.

Головото шоу продължи, след като Шинджи Оказаки с глава отново възстанови равенството в 69-ата минута. В края на срещата влезлият като резерва Себастиан Джовинко донесе победата на Италия с попадение в 86-ата минута и класира своя отбор напред в надпреварата.