Испания победи Финландия с 2:0 като гост и се възползва по най-добрия начин от грешката на Франция, за да дръпне с 3 точки на върха в квалификационна група “I” за Мондиал 2014. „Петлите” не успяха да бият Грузия и мачът завърши 0:0, което доста намали шансовете им за директно класиране на Световното.

Победата на настоящия световен и европейски шампион дойде след голове на Жорди Алба в 19-ата и Алваро Негредо в 85-ата минута. Испания очаквано игра по-добре от своя съперник, но далеч не на максимума на способностите си. Първото полувреме почти липсваха сериозни опасности, но през второто, за радост на зрителите, това се промени.

Франция от своя страна изпусна Испания в надпреварата за първото място в групата, което дава право за директно класиране на Мондиал 2014 и най-вероятно ще трябва да се задоволи с втората позиция и бараж. „Петлите” не успяха да бият непретенциозния тим на Грузия в среща, която завърши без гол. Възможности не им липсваха, но и домакините можеха да си тръгнат с победа, след като Окриашвили стреля опасно, а при добавката нацели и гредата, но в крайна сметка мачът завърши 0:0.

Така те изостават с 3 точки два мача преди края на квалификациите, но предвид сравнително лесните съперници за Испания в следващите срещу – Беларус и Грузия, трудно ще има грешка.