Испания победи Хаити с 2:1 в приятелски мач, игран в Маями. Това бе първата среща на световните шампиони от американското им турне.

Още в 7-ата минута Санти Касорла откри резултата в полза на големия фаворит, а 11 по-късно Сеск Фабрегас увеличи преднината на испанците на 2:0 след отличен пас на Хуан Мата.

До края на първото полувреме иберийците можеха да направят и 3:0, но вратарят Френди Монтревил спаси удар на Хесус Навас отблизо.

Все пак в 77-ата минута Доналд Уайлди върна едно попадение за Хаити за радост на 36-те хиляди зрители, изпълнили "Сън Лайф Стейдиъм". Малко по-късно пък удар на Роберто Солдадо рикошира от страничната греда.

Следващият мач на Испания е срещу Ейре във вторник на "Янки Стейдиъм", след което тимът заминава за Бразилия, където ще вземе участие в турнира за Купата на конфедерациите, който ще се проведе от 15 до 30 юни. Хаити пък ще играе също във вторник срещу Италия в Бразилия.