Световният и европейски шампион Испания е все по-близо до участие на Мондиал 2014 в Бразилия. "Ла фурия" победи с 2:1 Беларус в предпоследната си среща от квалификациите в група "I" за шампионата в страната на кафето.

Момчетата на Висенте дел Боске изненадващо не стигнаха до гол през първата част на стадиона в Майорка.

Това обаче се промени след почивката, когато се разписаха Шави и Алваро Негредо съответно в 61-ата и 78-ата минути.
Беларус стигна до почетно попадение в края на мача чрез Корниленко, но за повече нямаше сили.

Така в класирането води Испания със 17 точки, пред Франция с 14, Финландия с 9, Грузия с 5 и Беларус с 4.

На 15 октомври Франция е домакин на Финландия, а Испания посреща Грузия.

Най-вероятно "петлите" ще играят на бараж, докато Испания ще се класира директно за световните финали.