Испания защити европейската си титла и за втори пореден път стана европейски шампион за младежи до 21-годишна възраст.

Това е общо четвърта европейска титла за Испания в тази възрастова група.

Паралелът е очевиден с мъжкия национален отбор на "Ла Фурия" , който спечели втората си последователна титла на Евро 2012, побеждавайки на финала в Киев отново отбора на Италия (4:0).

Още в шестата минута италианските защитници допуснаха груба грешка и капитанът на испанците Тиаго Алкантара с глава изпрати топката в мрежата на вратаря Франческо Барди. Грубата грешка разяри италианците и само след четири минути те вкараха първия гол във вратата на испанците в този шампионат: след дълъг пас Чиро Имобиле премина през двама испански защитници и изпрати топката в мрежата на Давид де Хеа.

Сухата серия на вратаря на Манчестър Юнайтед Де Хеа в испанския младежки отбор бе точно 370 минути. В 31-та минута отново Алкантара изведе испанците напред в резултата и отново след грешка на италианските защитници.

А в 36-ата минута Алкантара направи хеттрик, реализирайки дузпа за доста спорно нарушение срещу Кристиан Тейо.

В 66-ата минута Иско вкара нов гол, отново от дузпа, като този път нарушението в наказателното поле изглеждаше по-очевидно от първата дузпа, и резултатът стана 4:1 за Испания.  В 80-ата минута с удар от около 20 метра Фабио Борини за втори път изпрати топката в мрежата на Давид Де Хеа - 4:2.

Младите италиански футболисти атакуваха до последната минута на финалния мач, но за повече явно нямаха сили и Испания триумфира с титлата.