Испания постигна скромна победа с 2:1 над Екваториална Гвинея като гост в приятелски мач.

Санти Касорла откри резултата за европейските и световни шампиони в 13-ата минута. Напористите домакини обаче показаха, че няма да се дадат лесно и изравниха резултата в 36-ата минута. Тогава точен бе Джими Бермудес, който може би ще помни този гол цял живот.

Все пак испанците показаха, че са по-класният отбор и малко преди края на първата част отново поведоха. Хуанфран оформи крайното 2:1 в полза на иберийците. След почивката темпото на играта спадна и нови попадения нямаше.

Марк Бартра направи дебют в състава на Испания. 22-годишният футболист на Барселона бе повикан в последния момент на мястото на Сеск Фабрегас.