Испания победи Еквадор като гост с 2:0 в приятелска среща. "Ла Фурия” показа, че продължава да се готви по нетрадиционен начин и докато всички водещи национални отбори играха приятелски срещи в Европа, включително Аржентина и Бразилия, световните шампиони предпочетоха да пътуват до Южна Америка.

Там селекционерът Висенте дел Боске избра малко по-нестандартен състав от обикновено като от твърдите титуляри личаха само Икер Касияс, Серхио Рамос, Жорди Алба, Андрес Иниеста и Давид Силва, а пък сред абсолютно новите имена в стартовия състав се появи Кристиан Тейо.

Испанците решиха мача с по един гол през двете полувремена. В 25-ата минута Алваро Негредо се разписа след пас на Санти Касорла, а в 63-ата самият Касорла бе точен за 2:0.