Световният и европейски шампион Испания победи Уругвай с 3:1 в контролен мач игарн в Доха (Катар). Срещата бе номер 100 за защитника на"ла фурия" Карлес Пуйол.

Срещата предложи великолепен футбол и от двата отбора, в които личаха имената на Фабрегас, Иниеста, Кавани Луис Суарес. Испанците успяха да поведат с красив гол на халфа на Барселона Сеск Фабрегас в 16-ата минута.

Уругвай изравни в 32-ата минута чрез Родригес, който получи добър пас от Касерес.До края на полувремето и двта отбора пропуснаха нови възможности за гол.

През втората част Испания бе по-активният състав на терена и още в началото създаде няколко добри възможности. В 52-ата минута Педро изведе испанците напред, след като се възползва от асистенция на Пике.

Уругвай имаше възможност за втори път да изравни, но Родригес пропусна отлична възможност. В 74-ата минута Педро вкара втроия си гол в мача след подаване на Фабрегас и оформи крайното 3:1 за Испания.