Чили се оказва черната котка за световния шампион Испания. След като преди три години на Мондиала в Южна Африка южноамериканците единствения успяха да постигнат победа срещу "Ла Фурия", сега "Ла Роха" отново не се даде.

Испанците почиваха в този кръг от квалификациите и използваха времето, за да изиграят контрола с Чили в Женева. Приятелската среща завърши 2:2, а световните и европейски шампиони стигнаха до равенството едва в добавеното време.

Все пак трябва да се отчете, че селекционерът на Испания Висенте дел Боске заложи на стартов състав от играчи, които рядко използва като титуляри.

Чили поведе в резултата чрез Едуардо Варгас още в 5-ата минута, но Роберто Солдадо изравни в 37-ата. Още преди почивката тимът от Южна Америка възстанови аванса си, като точен в 44-ата мин. отново бе Варгас. След множеството смени на почивката и през втората част играта се накъса, но въпреки това Испания не си тръгна със загуба и в 92-ата мин. Хесус Навас реализира за крайното 2:2.