Доминацията на Испания във всички възрастови групи при националните отбори продължава. След двете европейски и световната титла, спечелени от мъжете и триумфа на Европейското за младежи, "Ла фурия" отново мачка на голям форум.

Съставът на Испания до 20 години започна участието си на световното първенстно, което се провежда в Турция и в първата си среща разгроми САЩ с 4:1. По два гола за испанците вкараха нападателите Хесе и Жерард Делофеу.

Още в 5-ата минута Хесе откри резултата след пас на играещия за Барселона Б- Делофеу, а играчът на каталунците удвои в 42-ата. Малко преди края на първото полувреме след пробив през центъра на Хавиер Манкильо, играч на Реал Мадрид Б, Хесе вкара
второто си попадение за 3:0.

Играчите на САЩ върнаха един гол в 72-ата минута чрез Луис Хил, но вече при 0:4, като Делофеу се разписа за втори път в началото на второто полувреме.

В другия мач от група "А" Франция надделя над Гана с 3:1.

В 51-ата минута "петлите"  удариха греда, а Джефри Кондогбия от Севиля откри резултата в 65-ата минута. Малко по-късно Кондогбия подаде на Яя Саного от Оксер, който удвои аванса, излязъл сам срещу вратаря Ерик Антуи. Третото попадение реализира Жан-Кристоф
Баебек в 79-ата минута, а Гана накрая намали чрез Ядом Буаки.

В група "В" Португалия се справи с Нигерия, въпреки че позволи на африканците да изравнят от 0:2 до 2:2. Суперталантът Брума, който вкара и на българските юноши (до 19 г) в началото на юни, сега продължава да бележи. Той се разписа победно в 69-ата минута.

В другата среща Република Корея се наложи с 2:1 над
Куба, като латиноамериканците поведоха още в 7-ата минута, но Куон Сун-чол и Рей Сан-Чанг от дузпа обърнаха мача.