Исландия и Албания неочаквано излязоха на позиция в борба за бараж в група Е на световните квалификации, след като постигнаха донякъде изненадващи победи при гостуванията си на Словения и Норвегия.

Така Исландия и Албания вече делят второто място в групата с по 9 точки и еднаква голова разлика. Лидерът Швейцария е с мач по-малко и 10 точки, а Норвегия пропусна да се изравни на върха и пропадна до 4-ото място със 7 точки. Кипър и Словения остават в дъното с по 3 точки.

Исландия пък постигна обрат и спечели с 2:1 при визитата си в Словения. Домакините поведоха с гол на Миливое Новакович в 34-ата минута, но след почивката звездата на гостите – халфът на Тотнъм, Гилфи Сигурдсон обърна мача с попадения в 55-ата и 78-ата минути.

Албания се наложи с 1:0 при гостуването си на Норвегия. Единственият гол реализира Хамди Салихи в 67-ата минута. Победителите завършиха мача с човек по-малко след червен картон на Анди Лила минута преди края на редовното време.