Индепендиенте спечели с 2:0 като домакин на Расинг Клуб в дербито на третия кръг в аржентинското първенство.

Още във втората минута тийнейджърът Леонел Миранда даде аванс в полза на "червените дяволи", а резервата Джонатън Сантана добави още едно попадение в добавеното време на мача, за да затвърди превъзходството на домакините на стадион "Либертадорес де Америка".

Резервата на гостите Диего Вилар беше изгонен шест минути преди края заради грубо влизане срещу Фабиан Варгас.

Това беше първото от класическите дербита на Аржентина през настоящия шампионат.

Индепендиенте има 6 точки от 3 мача, докато Расинг е със само 3 точки от изиграните до момента двубои.

В други мачове от аржентинския шампионат Ривър Плейт спечели с 3:2 като домакин на Тигре, а Бока Хуниорс загуби изненадващо с 0:2 като гост на непретенциозния Ол Бойс. Естудиантес направи равенство 1:1 като домакин срещу Сан Лоренсо.