Пари Сен Жермен продължава победния си ход и е начело във вренската Лига 1 и след 10-ия кръг. Воденият от Карло Анчелоти тим победи Нанси като гост с 1:0. Точен бе Златан Ибрахимович в 75-ата минута. Шведският нападател се разписа за втори път тази седмица, след като порази вратата и на Динамо (Загреб) в Шампионска лига.

С три точки по-малко от ПСЖ е Тулуза, който се наложи над Брест с 3:1. Домакините поведоха след голове на Бен Йедер и Капу, но Брест върна едно попадение в 76-ата минута. Все пак Тулуза не допусна изненада и подсигури трите си точки след гол на Регатин в добавеното време.

Със същия резултат Монпелие надделя над Ница. Шампионите вкараха три безответни попадения чрез Камара, Утака и автогол на Кивели съответно в 53-ата, 64-ата и 87-ата минути. Крайното 3:1 оформи Дарио Цвитанич от дузпа в продължението на двубоя.

Лил пък победи гостуващия Валансиен с 2:1 в регионалното дерби. Възпитаниците на Руди Гарсия записаха трети пореден мач без загуба в шампионата. Домакините откриха резултата още във втората минута след автогол на Гаетан Бон и влезе в мрежата на
Валансиен. В 29-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена след втори жълт и червен картон на Карлос Санчес след грубо нарушение срещу Флоран Балмон.

Четири минути преди почивката. Калу проби от дясно и подаде в наказателното поле към Пайет, който със силен удар по тревата направи 2:0. Гостите не се отказаха и през второто полувреме атакуваха при всяка възможност. В 71-ата минута Антони Льо Талек се възползва от отличен пас на Гаел ДАник и отблизо намали за 1:2.

Реймс и Троа пък разделиха по точка, завършвайки 1:1. Двубоят между Сошо и Евиан пък бе отложен заради снеговалеж.

Така в класирането води ПСЖ с 22 точки, пред Тулуза с 19, Марсилия с 19 и мач по-малко, Лион с 18, Сент Етиен с 15 и други.