Хондурас победи гостуващия Коста Рика с 1:0 и направи огромна крачка към директно класиране на финалите на Световното първенство по футбол в Бразилия догодина.

Джери Бенгтсон реализира единственото попадение след асистенция на Роджър Еспиноса в 65-ата минута на стадиона в Сан Педро Сула. Така Хондурас се нуждае от равенство при гостуването на последния в класирането Ямайка в последния си мач от кампанията, за да си гарантира участие на Монидал 2014.

След последния съдийски сигнал по улиците на Тегусигалпа и Сан Педро Сула излязоха хиляди запалянковци, които отпразнуваха бурно победата над Коста Рика.

"Искам да поздравя момчетата от националния отбор за днешната им победа. Това показва какво може да постигне Хондурас, ако реши. Отиваме в Бразилия!", заяви президентът на страната Порфирио Лобо.

САЩ и Коста Рика вече си осигуриха визи за Бразилия, а в спора за третото място Хондурас има 3 точки аванс пред Мексико. Дори при изненадваща загуба от Ямайка, възпитаниците на Луис Фернандо Суарес имат гарантирано място в плейофите за участие на финалите на Световното първенство срещу Нова Зеландия.

Мексико запази шансове за директно класиране след драматичен успех с 2:1 над гостуващия Панама. Раул Хименес вкара изключителен гол със задна ножица пет минути преди края пред около 100 хиляди зрители на "Ацтека". Домакините поведоха малко преди почивката с попадение на Орибе Пералта, а в 58-ата минута Хавиер Ернандес пропусна дузпа. Студен душ обля трибуните в 81-ата минута, когато Луис Техада изравни, което означаваше, че Мексико трябва да премине през плейофите, ако иска да играе на Мондиал 2014.

САЩ си осигури първото място в групата след успех над аутсайдера Ямайка с 2:0 в Канзас Сити. Резервата Греъм Зуси и Джоузи Алтидор се разписаха в последния четвърт час за победата. Ямайка остана на дъното без спечелен мач.