Подобно на квалификациите преди четири години за световното първенство в Южна Африка и сега Холандия е сред първите европейски отбори, който се класира на Мондиал 2014.

"Лалетата" си осигуриха мястото в Бразилия два кръга преди края на борбата в група I. Холандците победиха Андора с 2:0, но от решаващо значение за класирането им бе успеха на Турция като гост над Румъния.

Холандия стигна до победата при гостуването на Андора с два бързи в началото на второто полувреме на Робин ван Перси. Нападателят на Манчестър Юнайтед се разписа в 50-ата и 54-ата минути.

Заемащият втората позиция преди двубоите във вторник Румъния падна като домакин от Турция с 0:2. Бурак Йълмаз в 22-ата минута и Мевлют Ердинч в добавеното време бяха точни за победителите.

В другата среща от тази група Унгария разби гостуващия Естония с 5:1. Автогол на естонеца Клаван откри резултата в 11-ата минута, а другите попадения на маджарите бяха дело на Хайнал в 21-ата, Боде в 41-ата, Немет в 69-ата и Джуджак в 85-ата минути. Почетното попадение за гостите бе дело на Кинк в 48-ата мин.

Така в класирането Холандия вече е недостижим на първото място с актив от 22 точки. На втората позиция в борба, която може да отреди място на баражите е Унгария с 14 точки, следван от Турция и Румъния с по 13, Естония със 7 и Андора с 0.