Холандия очаквано се наложи над Естония с 3:0 в среща от група "D" на квалификациите за Мондиал 2014. "Лалетата" не срещнаха никакви проблеми и вкараха три безответни гола. И трите попадения паднаха през втората част. Рафаел Ван Дер Ваарт откри в 47-ата минута. В 72-ата минута Робин Ван Перси направи 2:0, а Шакен затвърди превъзходството на домакините.

Срещата между Унгария и Румъния се очакваше с интерес, тъй като двата отбора се очертават като борещи се за второто място. Двубоят бе доста драматичен и завърши 2:2. Северните ни съседи изравниха в последната минута.

Турция не срещна проблеми срещу аутсайдера Андора в друг мач от групата. Тимът би с 2:0. Инан откри резултата в 30-ата минута, а малко преди почивката Бурак Йълмаз удвои. Въпреки успеха играчите на Абдула Авджъ нямат много шансове за Световното, тъй като това бе едва втората им победа в три мача.

Холандия е водач с 15 точки. Следват Унгария и Румъния с по 10 точки. После са Турция с 6, Естония с 3 и Андора без спечелена точка.