Румъния и Холандия се изправиха в директен сблъсък за първото място в група D от квалификациите за световното първенство в Европа на Националния стадион в Букурещ. Преди срещата и двата тима имаха пълен актив от по девет точки, но сега "лалетата" приземиха своите домакини и ги надвиха с впечатляващото 4:1.

Джърмейн Ленс и Бруно Мартинс Инди дадоха бърз аванс от два гола на "оранжевите" в 9-ата и 29-ата минути. Румънците върнаха един гол чрез Чиприан Марика в 40-ата минута, но надеждите им за обрат бързо бяха охладени и Рафаел ван дер Ваарт в добавеното време на първата част реализира от дузпа за 1:3. Крайният резултат 1:4 оформи Робин ван Перси в края на мача.

С успеха Холандия вече е едноличен лидер с 12 точки. Румъния остава 9 точки, колкото събра и Унгария, след като победи Турция с 3:1 като домакин. В последния мач от тази група Естония спечели с 1:0 като гост на Андора. Турция и Естония са с по 3 точки, а Андора е с 0.