Златан Ибрахимович реализира хеттрик припобедата на шампиона Пари Сен Жермен над гостуващия Ница с 3:1 в мач от 13-ия кръг на френската Лига 1.

Столичани продължиха серията си без загуба от началото на сезона, а с шестия успех в последните си седем мача в Лига 1 се утвърдиха на върха с 31 точки.

ПСЖ започна много активно срещата. Ибрахимович нацели греда, а след това попадения на Единсон Кавани и на шведа бяха отменени заради засади.

Шест минути преди почивката парижани заслужено поведоха. Грегори ван дер Вил центрира от дясно към далечната греда и Ибрахимович засече с десния крак за 1:0.

В 57-ата минута домакините удвоиха от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Лукас Веронезе срещу Кавани. Ница не се предаде и скоро стигна до попадение. В 70-ата минута Кристиан Брюлс центрира от ляво в наказателното поле и топката стигна до далечната греда, където непокритият Неманя Пейчинович я засече в мрежата за 1:2.

Само шест минути по-късно Ибрахимович реши всичко с третото си попадение, след като засече с глава центриране от дясно на резервата Лукас.

Така шведският нападател вече има осем гола от началото на сезона и се доближи само на един от лидерите Кавани и Фалкао.