С два гола на етническия хърватин Йосип Дърмич Швейцария стигна до равенство 2:2 срещу Хърватия в приятелски мач, игран в Санкт Гален. Нападателят на Нюрнберг, чиито родители са хървати, можеше да донесе победата на новата си родина, но "ватрените" се спасиха с две попадения на Ивица Олич.

Дърмич откри резултата в 33-ата минута, но само шест по-късно Олич изравни след подаване на Иван Ракитич.

Още в следващата си атака обаче Швейцария отново поведе в резултата, след като Дърмич прониза вратаря Субашич за втори път - 2:1 за алпийците.

В 54-ата минута Ивица Олич отбеляза втория си гол тази вечер, фиксирайки крайното 2:2.

Както е известно, Хърватия е съперник на България в квалификациите за Евро 2016, като първата среща между двата тима е на 10 октомври на Националния стадион "Васил Левски" в София.