Олимпик (Лион) понесе тежък удар в борбата за титлата във френското първенство и допусна изненадваща загуба с 1:3 при гостуването си на Аячо от 23-тия кръг на Лига 1.

"Хлапетата" дори успяха д поведат в 53-ата минута с гол на Лаказет. Корсиканците обаче бързо обаче направиха обрат и в 57-ата мин. Белгазуани изравни, а в 65-ата Муту направи 2:1. Отново румънският нападател оформи крайното 3:1 от дузпа в добавеното време на мача.

Другият претендент за първото място Олимпик (Марсилия) също направи услуга на настоящия лидер Пари Сен Жермен и падна с 0:1 домакинството си последния допреди този кръг Нанси. Загубата дойде след автогол на Андре Аю в 73-ата минута.

Така в класирането ПСЖ е лидер с 48 точки, а Лион и Марсилия следват с 45 и 42. Аячо е 14-и с 25 т., а Нанси се изкачи на предпоследното 19-о място с 18 точки, на 4 от оцеляването.

В друга среща от кръга шампионът Монпелие победи гостуващия Реймс с 3:1.