Гремио продължава преследването на лидера Флуминензе и запази шансовете си за титла в бразилското първенство по футбол, след като победи с 3:1 като гост Спорт (Ресифе) в мач от 29 ия кръг.

Така тимът от Порту Алегре остава на второ място в генералното класиране, но изостава с внушителните девет точки, девет кръга преди края.

Андерсон Пико даде аванс на Гремио в 44-ата минута, а Леандро се възползва от асистенция на Лео Гаго в 52-ата и отбеляза победното попадение за своя тим. Маркиньос направи резултата 3:0в полза на гостите само 5 минути по-късно, а Спорт отговори с едва един гол, паднал от дузпа в самия край на срещата.

Грандът Палмейрас продължава да затъва и загуби с 0:1 в домакинството си на Коритиба. Така "зелените" от Сао Пауло остават в зоната на изпадащите, на 18-о място с 26 точки, на 9 от спасителната 16-а позиция.