Германия би Англия насред "Уембли". Двата тима се срещнаха в контрола, която завърши 1:0 в полза на немците. Пер Мертезакер вкара единствения гол в мача в 39-ата минута.

Първото полувреме бе скучно, единствено Рууни се отчете с пропуск в 20-ата минута. Шест минути преди почивката обаче гостите стигнаха до гол. Кроос подаде на Мертезакер, който не сгреши и прати топката в мрежата. След почивката гостите бяха окрилени от преднината си и започнаха по-активно. Марко Ройс имаше страхотен шанс да вкара, но Харт бе на мястото си.

Гьотце също можеше да вкара, но ударът му бе неточен. До края обаче до гол така и не се стигна и Германия записа престижна победа над големия си съперник.

Роман Вайденфелер дебютира за Бундестима на 33-годишна възраст, което го превърна в най-възрастния дебютант.

Англичаните пък претърпяха две поредни загуби за първи път от 20 години.