Гърция се класира за световното първенство по футбол в Бразилия през 2014 година, след като завърши 1:1 с Румъния в реванша от баражите. Първата среща обаче бе доста по-успешна за „елините” и те победиха с 3:1 и с общ резултат 4:2 намериха място на финалите на Мондиала.

В реванша Константинос Митроглу откри резултата в полза гостите от Гърция в 23-ата минута и с върнатия гол на чужд терен в общи линии сложи точка на интригата.

В началото на второто полувреме (55) обаче Василис Торосидис, който асистира за попадението на Митроглу, си вкара автогол и резултатът бе изравнен. Това обаче не помогна особено много на румънците, те не успяха да вкарат още два гола, за да доведат мача поне до продължения и Гърция се класира за Мондиал 2014.