Футболистът на Левски Гари Родригес получи шанс да играе срещу множество звезди на Барселона. Това той направи за националния тим на Кабо Верде, който бе съперник на отбора на област Каталуня, в традиционния му коледно-новогодишен мач на олимпийския стадион в Барселона "Монтжуик".

В титулярния състав, воден от Жерард Лопес, бяха футболистите на Барса Жерард Пике, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Сеск Фабрегас и Марк Бартра, както и още една звезда в лицето на Боян Къркич. На почивката всички те бяха сменени, а през второто полувреме се появиха още сериозни имена от "блауграунас" като Родриго Тейо, Мартин Монтоя и Сержи Роберто.

Гари Родригес бе титуляр за Кабо Верде и игра до 69-ата минута.

Именно той се отличи с асистенция, след коята аАфриканският тим изненадващо поведе в 10-ата мин. с гол на Джанини. Само 9 минути по-късно резултатът бе коренно различен. Каталуня не само направи обрат, а между 15-ата и 19-ата мин. вкара 3 попадения. Крилото на Еспаньол Серхио Гарсия вкара първите два гола, третият бе дело на Боян Къркич. След почивката, в 63-ата мин., нападателят на Осасуна Ориол Риера оформи крайното 4:1.