Фред вкара своето 17-о попадение от началото на първенството на Бразилия за Флуминензе и помогна за равенството 1:1 при гостуването на Сао Пауло в 34-ия кръг.

След този резултат и поражението с 0:1 снощи на Атлетико Минейро от Коритиба, Флуминензе се приближи още до титлата, тъй като има 9 точки аванс четири кръга преди края. Флу води със 73, пред Атлетико Минейро с 64, Гремио с 63, Сао Пауло с 59, Ботафого и Интернасионал по 51. Палмейрас- отборът с най-много титли в Кампеонато Бразилейро, пък остава под сериозна заплаха от изпадане, след като завърши 2:2 у дома с Ботафого. Палмейрас е две места под спасителната 16-ата позиция с 33 точки, 7 по-малко от Баия и Португеза.

Аржентинският нападател Ернан Барктос вкара и двата гола за Палмейрас, а уругвайският плеймейкър Николас Лодейро вкара един гол за Ботафого и подаде за още един. В Сао Пауло домакините откриха резултата в 5-ата минута на второто полувреме чрез Луиш Фабиано, който наказа грешка на защитника Джум, който не успя да върне както трябва към вратаря си Диего Кавалиери, предаде БТА.

Почти по същия сценарий и гостите от Рио де Жанейро изравниха, след като бранителят на домакините Рафаел Толой не успя да изчисти центриране от дясно на Самуел. Намиращият се на 3-о място отбор на Гремио се наложи с 1:0 у дома над Понте Прета благодарение на гола с глава на Андре Лима, който се разписа след подаване на ветерана Зе Роберто от корнер.