За първи път от три издания на Европейското първенство за юноши, Испания няма да присъства на финал. Франция се наложи над младите испанци с 2:1 след продължения в първия полуфинал на шампионата за юноши до 19 години.

В другата полуфинална среща Сърбия елиминира Португалия с 2:2 в редовното време и продълженията и изпълнение на дузпи. Срещата обаче ще се запомни с голям скандал, след като домакините от Литва объркаха химна на Сърбия. Вместо актуалния, те пуснаха този от времето на бивша Югославия, който пък от 2006 година не се изпълнява никъде. Въпреки големия скандал, както твърдят медиите в Белград, младите сръбски футболисти успяха да преборят португалските си връстници с 3:2 след изпълнението на дузпи.

Така след две поредни участия на финала, които бяха и спечелени, този път Испания няма да спори за титлата в тази възраст. И този път младите „фурии” е поведоха срещу Франция с гол от дузпа на Хосе Мартинес Родригес от Реал Мадрид Б в 27-ата минута. Само две минути по-късно обаче играещият за мъжете на Лион Ясин Бензия изравни. В 105-ата минута Антоан Конте оформи крайното 2:1 за младите французи. Така младежките формации на Франция ще се опитат да запишат нов голям успех това лято , след като отборът до 20 години спечели световната титла преди по-малко от месец

На стадиона в Алитус Сърбия и Португалия си размениха водачеството в мача, като най-напред Урош Джурджевич откри резултата, а Мият Гачинович пет минути преди края на редовните 90 минути прати срещата в продълженията. За португалската селекция се разписаха Бернардо Силва и Алешандре Гедеш. При наказателните удари португалците вкараха първите два, но след това не успяха нито веднъж. Младата суперзвезда на Партизан Александар Митрович вкара при петия опит и прати своите на финала.

Финалната среща е на 1 август от 21:45 часа на стадиона в Мариамполе, най-големият и най-модерен в Литва.