Уругвай победи Нигерия с 2:1 в мач от група "Б" за купата на Конфедерациите и направи сериозна крачка към класиране на полуфиналите. Победното попадение за южноамериканския тим в своя мач номер 100 с националната фланелка реализира Диего Форлан.

Двубоят между Уругвай и Нигерия, който се игра в Бая бе първи между двете страни. Още от първите минути южноамериканците заиграха по-активно и създадоха опасности пред вратата на Ениеама. Нигерийците имаха възможност да открия резултата след удар на Джон Оби Микел от пряк свободен удар.

В 19-ата минута Уругвай успя да поведе с попадение на Диего Лугано, който се възползва от подаване на Форлан. До края на полувремето Нигерия притисна съперника си и закономерно стигна до равенство. В 37-ата минута играещия в Челси Оби-Микел с техничен удар се разписа за 1:1.

През втората част африканския тим започна по-добре от съперниците си, но противно на очакванията Уругвай отново излезе напред в резултата. Форлан се превърна в герой за своя отбор реализирайки победното попадение в юбилейния си мач. В 51-ата минута той завърши комбинация между него Луис Суарес и Единсон Кавани.

До края на срещата уругвайците можеха да стигнат до нови голове, но невероятни пропуски направи Кавани.

Така след този мач двата отбора имат по 3 точки, но южноамериканците в последния си мач срещат аутсайдера Таити, а африканците играят срещу Испания.