Четирима футболисти от аржентинския Арсенал Саранди са задържани за разпит от органите на реда, след като са се сбили с полицаи от Бразилия след края на мач от турнира Копа Либертадорес. От полицията допълниха, че двама служители на реда и един журналист са с наранявания след бой на и край терена след успеха на Атлетико Минейро с 5:2 над Арсенал Саранди в среща от група 3 на турнира.

В допълнение се споменава, че играчите са задържани заради хулиганското им поведение, като след края на мача аржентинците са започнали да хвърлят предмети по полицията и да ги ритат. В същото време полицаите са се опитвали да изведат безопасно от терена съдийската бригада на мача. Телевизионните повторения потвърждават тази теза, но не може да бъдат идентифицирани нападателите, тъй като голяма група от играчи, както и хора с анцузи атакуват охраната. Полицията е използвала сълзотворен газ, за да въдвори ред, обясни говорителят на полицейския участък в град Бело Оризонте Клаудия Ромуалдо. Тя също е била ударена в гърдите, след като е слязла на терена и се опитала да помага в успокояването на обстановката. Вандалското поведение на аржетнтинците продължило и след това, а спортният директор на Атлетико Минейро Едуардо Малуф обясни пред медиите, че съблекалнята на гостите е тотално потрошена. Атлетико Минейро ще иска възстановяване на щетите, каза още той.

"Те дойдоха тука с явната настройка, че са тръгнали на война с всички средства. Уморих се да гледам как техните играчи от защитата ритат нашите без топка", обяснява треньорът на домакините Кука.

Роналдиньо вкара два от головете за Атлетико Минейро.

Звездата Роналдиньо иначе вкара две попадения за успеха на Атлетико Минейро, като направи 2:0 в 19-ата минута от дузпа, а след това се разписа и за 4:1 в 59-ата. Диего Тардели, Луан и Александро вкараха останалите три топки в мрежата на гостите. Атлетико Минейро има 5 победи от 5 мача в групата, а с по 4 точки са Сао Пауло и Арсенал Саранди.

В група 1 Бока Хуниорс спечели с 1:0 над Барселона (Еквадор), като единственото попадение вкара младият Николас Бланди в 9-ата минута. Той се възползва от грешка на защитника на гостите Матиас Каруцо, който не успя да улучи топката с глава. Каруцо тръгна да я гони, но събори в пеналта Дамиан Диас. Съдията обаче не даде дузпа, а остави играта да продължи и Бланди откри резултата. Бока събра 9 точки и е на върха в групата след пет мача, следван от уругвайския Насионал със 7. Барселона е на последното 4-о място с 3.

В група 5 носителят на трофея Коринтианс и мексиканските дебютанти от Тихуана си осигуриха класиране за следващата фаза. Двата отбора вече имат по 10 точки кръг преди края. Копринтианс се наложи с 1:0 над колумбийския Мийонариос като гост, а Тихуана завърши 1:1 в боливийския град Оруро с местния Сан Хосе.

Уачипато (Чили) разгроми с 4:0 Каракас (Венецуела) като гост в мач от група 8 и събра 7 точки. Също толкова, но и мач по-малко има Флуминензе, а Гремио и Каракас са с по 6. Брайън Родригес вкара три от головете за Уачипато, а три минути преди края се разписа и Федерико Фалконе.