Талантливото поколение на Кот д’Ивоар, начело с Дидие Дрогба и Яя Туре, изглежда ще остане без спечелена Купа на африканските нации, след като тази година изненадващо отпадна още на четвъртфиналите на надпреварата. Това стана в мач с Нигерия, който "суперорлите" спечелиха с 2:1.

През миналата година Кот д’Ивоар изненадващо загуби финала след дузпи от считания за абсолютен аутсайдер Замбия. Същото се случи и през 2006-а срещу Египет, а междувременно "слоновете" записа едно четвърто място и още едно изненадващо отпадане на четвъртфинал от Алжир.

Нигерия поведе в резултата в края на първото полувреме, в 43-ата минута, с гол на нападателя на Спартак (Москва) Емануел Еменике. Веднага след почивката Кот д’Ивоар изравни с попадение на Шейк Тиоте, но Сънди Мба донесе успеха на "орлите" в 78-ата мин.

На полуфиналите Нигерия ще се изправи срещу Мали.