Колоритни фенове има по цял свят. Една възрастна дама в Португалия обаче се открои тази седмица. И то не с възрастта си и с това, че се бе издокарала доста специално за своя любим Брага, а с това, че наред с десетки хулигани нахлу на терена, за да търси саморазправа със съдията.

Случката се разигра след края на мача между Маритимо и Брага в четвъртък. Срещата завърши 2:2, като футболистите на гостуващия Брага стигнаха до равенството, след като губеха с 0:2. В заключителните минути на срещата "артилеристите" имаха претенции за неотсъдена дузпа, което вбеси пропътувалите хилядите километри от Северна Португалия до остров Мадейра фенове, които веднага след последния съдийски сигнал нахлуха на терена, за да търсят сметка на рефера. Сред тях се открои възрастната госпожа, която от привържениците на Брага е наричана Доня Амелия. Един от стюардите дори я изблъска и за малко да я повали, което още повече изнерви Доня Амелия и тя му размаха пръст да не си позволява подобни своеволия.