Дания постигна изключително важна победа в борбата за второто място в група В от световните квалификации в зона "Европа", където е и България. "Червения динамит" спря невероятната серия на Армения и спечели с 1:0 в Ереван,  след като само преди 3 месеца загуби с 0:4 от този съперник, а междувременно преди няколко дни арменците победиха и Чехия в Пграга.

Срещата бе равностойна като видим превес за един от двата отбора имаше в началото на полувремената. През първата част датчаните бяха по-активни, докато в първите минути след почивката арменците опитаха да наложат натиск и изпуснаха няколко възможности за гол.

Ключовата минута в двубоя бе 72-ата, когато влезлият като резерва Фишер направи хубав пробив в наказателното поле на домакините и бе фаулиран от Хароян. За нарушението бе отсъдена дузпа, а арменският защитник получи втори жълт картон и бе изгонен. Агер бе точен от бялата точка и реализира победното попадение, което с човек повече не бе трудно за датчаните да удържат.

С успеха Дания събра 12 точки и поне за кратко се изкачи на 2-о място в групата, преди мача на България с Малта. Националите ни са с 10 точки. Лидер е Италия със 17,Чехия и Армения са с по 9, а Малта е с 3.