Англия стигна само до точка при гостуването си на Черна гора след равенство 1:1 в Подгорица в мач от квалификационна група "Н" в Зона "Европа".

Любопитното е, че това е трето поредно равенство в трите мача между двата тима, които бяха заедно и в европейските квалификации, когато също не успяха да се победят.

Уейн Рууни откри резултата още в 6-ата минута и попари ентусиазма на домакините, засичайки с глава центриране от корнер. След почивката обаче "соколите" надиграха напълно съперника си и могат да съжаляват за изпуснатата победа.

Първо Йоветич стреля опасно с глава, а по-късно Вучинич затрудни Джо Харт. В една от ситуациите и гредата бе помощник на англичаните, които капитулираха в 76-ата минута - след разбъркване в наказателното поле Деян Дамянович прониза Харт за 1:1, с което взриви стадиона в Подгорица.

В друг мачо от групата Украйна победи Молдова с 2:1 след голове на Ярмоленко (61) и Хачериди (71), а Суворов (80) вкара почетното попадение за гостите.

Полша пък разби Сан Марино с 5:0 след два гола на Левандовски, а по веднъж се разписаха Пишчек, Теодорчик и Косечки.