Челси постигна втора победа в азиатското си турнир от предсезонната подготовка. След като първо възпитаниците на Жозе Моуриньо победиха сборен отбор на тайландското първенство, сега те спечелиха и срещу най-добрите играчи от лигата на Малайзия. Английският тим победи с 4:1 и за успеха си дори заслужи трофей, който организаторите бяха приготвили за победителя.

"Сините" изковаха успеха си още през първото полувреме, когато вече водеха с 3:0. Траоре откри още в 5-ата минута, Де Брюин удвои в 28-ата, а в добавеното време преди почивката Лукаку бе точен за 3:0. Моузес вкара четвърти гол в 88-ата мин., а почетното попадение за сборния отбор на Малайзия бе дело на Шас в 90-ата мин.

Неприятната новина за Жозе Моуриньо е, че Кевин де Брюин бе изнесен на носилка и още не е ясно до колко е сериозна контузията му.

Следващият мач на Челси е в столицата на Индонезия Джакарта.