Чехия постигна първа победа в група "В" на световните квалификации в зона "Европа". Възпитаниците на Михал Билек надиграха Малта с 3:1 и се изравниха с България на второто място във временното класиране.

На стадион "Доосан Арена" в Пълзен резултатът бе открит в 34-ата минута, когато Давид Лимберски пусна към Теодор Гебре Селасие и защитникът на Вердер прониза вратаря Хог за 1:0.

Само четири минути по-късно обаче Родерик Брифа смълча трибуните с изравнително попадение. Радостта в Чехия се върна малко след началото на второто полувреме - Петър Ирачек подаде на Томаш Пекхарт, който върна преднината на домакините.

В 67-ата минута пък Ян Резек оформи крайното 3:1 след асистенция на Ярослав Плашил.

Това бе трета поредна загуба за Малта от началото на квалификациите и островитяните заемат убедително последното място без нито една спечелена точка.