Чехия и Италия не успяха да се победят в мач от Група „В” на световните квалификации, в която попада и България.

Срещата завърши 0:0, а добрата новина за нас е, че звездата на „адзурите” Марио Балотели бе изгонен с червен картон и ще пропусне следващия мач на отбора, който е точно с „лъвовете” на Любослав Пенев.

Чехите започнаха срещата много добре и успяха доста да притеснят прибрания си противник, но Буфон показа класа и спаси вратата си от гол на Ирачек в минутите, когато защитата пред него не бе на най-доброто си ниво.

Италианците от своя страна не залагаха на големия натиск и единствено Марио Балотели се отличаваше в предни линии.

Домакините имаха претенции за дузпа в средата на първото полувреме, след като Козак падна в наказателното поле след съприкосновение с Абате, но съдията не даде такава.

През втората част ситуацията не се промени много и отново по-активният тим на терена бе Чехия. Гол обаче не падаше, а основната заслуга за това отново бе на Буфон.

В 72-ата минута пък положението на Италия стана още по-тежко, защото Марио Балотели получи втори жълт картон и бе изгонен от терена. Първото официално предупреждение на нападателя бе само 3 минути по-рано, но явно той не си взе поука и така ще пропусне следващия мач на „адзурите” от световните квалификации, който е с България през септември.

Обнадеждени от численото си надмощие, домакините се хвърлиха още по-яростно в атака. В 84-ата минута удар на Петърж Иричек, след добро центриране на Ярослав Плашил, срещна дясната странична греда на Буфон. А в първата минута на продължението удар на Коларж от десетина метра пък премина на сантиметри край страничната греда.

Този резултат запази местата на върха в групата непроменени – шърви е Италия с 14 точки, следва България с 10, а чехите са трети с 9 пункта.