Буркина Фасо е последният полуфиналист в Купата на африканските нации. Това стана факт, след като тимът постигна труден успех с 1:0 след продължения срещу съседите от Того.

На стадион "Мбомбела” редовното време на срещата завърши наравно без голове и така се стигна до допълнителни 30 минути. В самия край на първото полувреме, в 105-ата минута Буркина нанесе своя удар, благодарение на своите две най-големи звезди. Халфът на Олимпик (Марсилия) Шарл Каборе се отчете с асистенция, а след неговия пас най-познатото име в състава – бившият нападател на Хамбургер и настоящ на Рен Джонатан Питройпа реализира гола за успеха.

Така с Того отпадна и още една от големите звезди в турнира Емануел Адебайор, а пък Буркина Фасо продължава на полуфиналите, където ще има за съперник друга съседна страна Гана. Вторият претендент за титлата ще бъде излъчен от сблъсъка Мали – Нигерия.