Новият стадион "Маракана”, този, на който ще се игра финалът на световното първенство през следващата година бе открит с мегаприятелски мач между Бразилия и Англия. Легандарното съоржение с официалното име "Жорналиста Марио Фильо” претърпя поредна реконструкция, която да му позволи да приеме Мондиала догодина и откриването на Олимпийските игри през 2016 г. и, която обаче за пореден път свали капацитета на някогашния най-голям футболен стадион в света на 78 838 места.

За празника в Рио де Жанейро бе избран може би най-подходящия съперник – Англия. Двата тима сътвориха доста добър мач, който завърши 2:2.

Всичко интересно в срещата се случи през второто полувреме. Преди почивката „селесао” имаше абсолютно териториално предимство, но головите им ситуации не бяха чак толкова опасни не се стигна до гол. Предимството си бразилците материализираха в начолото на втората част, в 57-ата мин. След удар на Ернанес от разстояние, топката срещна напречната греда и Фред с красива добавка откри резултата.

След попадението във вратата си обаче англичаните донякъде изненадвакщо се активизираха, особено на фона на показаното до този момент и стигнаха до обрат. В 68-ата мин, след красива, бърза, многоходова комбинация Алекс Окслейд-Чембърлейн с удар от границата на наказетлното поле изравни.

В 79-ата мин. гостите вече излязоха напред. След рейд отляво на Джеймс Милнър, топката стигна до Уейн Рууни, който със страхотен удар от разстояние направи 1:2.

Бразилците реагираха бързо и само 4 минути по-късно след пас отдясно на Лукас Моура, Паулиньо от воле вкара красив гол и оформи крайния резултат 2:2.

Така в рамките на четири месеца Бразилия и Англия изиграха два мача с предимство на "трите лъва”. В началото на февруари двата тима се срещнаха и в Лондон, но тогава англичаните излязоха победители с 2:1.