Бразилия и Италия завършиха наравно 2:2 в приятелски мач, който предложи много емоции и хубав футбол на зрителите.

Двубоят в Женева започна с открит и нападателен футбол и от двата отбора.

Още във 2-ата минута Джакерини проби в наказателното поле на бразилците стреля силно, но Сезар спаси ударът му. В 4-ата минута Неймар отправи хубав шут от границата на наказателното поле, но Буфон отрази изстрела. След нови две минути шанс се откри пред Балотели, който отправи опасен удар с левия крак, но и този път стражът на бразилците реагира отлично и изби топката с крак в ъглов удар.

В 13-ата минута Балотели отново бе близо до попадение, но ударът му мина покрай странияния стълб. Италианците заиграхо много агресивно и печелеха повече единоборства от съперниците си, което им даде възможност да създават повече положения пред Сезар. В 19-ата Освалдо отправи хубав удар с глава, а малко след това отличен пас на Пирло намери включилия се Маджо, който направи пропуск от 2-3 метра.

В средата на полувремето "селесао" пое инициативта и опасностите пред Буфон започнаха да се редуват. В 30-ата минута Оскар центрира много опасно от ляво, но никой от неговите съотборници не засече топката. Така се стигна до 33-ата минута, когато след центриране от ляво на Филипе Луис, защитникът Бонучи не успя да избие добре топката, която попадна в непокрития Фред, който отблизо не сгреши - 1:0 за Бразилия.

След гола пред италианците се откриха две нови възможности за гол, но удари на Балотели и Пирло не намериха целта. В 42-ата Бразилия успя да удвои резултата. След великолепна акция Неймар изведе Оскар в добра позиция и халфът на Челси с прецизен удар по тревата не остави шанс на Буфон.

През второто полувреме двата отбора продължиха да поддържат много високо темпо. Положенията пред Буфон и Сезар следваха едно след друго. В 54-ата минута след изпълнение на ъглов удар топката попадна в Де Роси, който технично я изпрати в мрежата и Италия намали. Само три минути по-късно Балотели възстанови равенството с много техничен удар от границата на наказателното поле.

Италия бе близо до пълен обрат в 62-ата минута, когато Балотели остана сам срещу Сезар, който отново реагира блестящо и спаси удара на нападателя.

До края на срещата треньорите Сколари и Прандели направиха няколко смени, което доведе до прекъсвания и ритъмът на играта се загуби. Така двубоят завърши справедливо без победител и достави голямо удоволствие на зрителите в Женева.

На 26 март Италия гостува на Малта в световна квалификация от група "Б", в която е и отборът на България, а Бразилия ще играе приятелски мач срещу Русия на "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Съставите:

ИТАЛИЯ: Буфон, Маджо, Бардзали, Бонучи, Де Шилио, Де Роси, Пирло, Монтолижо, Джакерини, Освалдо, Балотели (през второто полувреме в игра се появиха Ел Шаарауи, Черчи, Поли, Антонели, Диаманти, Джилардино)

БРАЗИЛИЯ: Жулио Сезар, Дани Алвеш, Филипе Луис, Давид Луис, Данте, Ернанес, Оскар, Фернандо, Фред, Хълк, Неймар (през второто полувреме в игра се появиха Кака, Коста, Марсело, Жеан)