Бразилия победи Мексико с 2:0 в мач от група „А“ на Купата на конфедерациите и се класира за полуфиналите на турнира. Звездата на мача отново бе новото попълнение на Барселона Неймар, който за пореден път доказа защо струва толкова много.

Срещата започна силно за Бразилия и Оскар прати топката във вратата още в 4-атаминута, но попадението бе отменено заради засада. Все пак Неймар откри резултата в 9-ата минута с чудесно воле, след като защитник на Мексико не успя да изчисти добре.

Надмощието на Бразилия продължи и в следващите няколко минути, но постепенно Мексико подобри играта си.

Началото на второто полувреме отново бе по-силно за домакините и още в 47-ата минута Неймар центрира от фаул, а Тиаго Силва вкара топката в мрежата, но отново имаше засада и голът не бе зачетен. В добавеното време на мача Бразилия все пак стигна до втори гол – Неймар финтира няколко защитника, подаде към Жо, а той вкара за 2:0.

След тази победа, която е втора поредна от два мача, Бразилия на практика се класира за полуфиналите на Купата на Конфедерациите