Ботафото спечели за 20-и път в историята си във футболни шампионат "Кариока" на бразилския щат Рио де Жанейро.Възпитаниците на Освалдо де Оливейра победиха защитаващия титлата си Флуминензе с 1:0 на финала за купата на Рио.

Рафаел Маркес отбеляза единственото попадение пет минути преди почивката с удар по тревата от 20 метра. Бившият холандски национал Кларенс Сеедорф пропусна да направи победата по-убедителна, след като не успя да вкара дузпа в 78-ата минута.

Така Ботафого триумфира с титлата, след като през миналия месец спечели и първата част от сезона в шампионата "Кариока" за купата "Гуанабара" след успех с 1:0 на финала над Васко да Гама. В шампионата "Паулища" на щата Сао Пауло нападателят Алешандре Пато вкара решаващата дузпа при успеха на Коринтианс над Сао Пауло с 4:3 след изпълнение на наказцателни удари. Срещата на "Мурумби" завърши 0:0 в редовното време.

Пато не успя да преодолее Рожерио Сени при първото си изпълнение, но главният съдия назначи дузпата да бъде повторена, тъй като вратарят излезе напред преди удара. Бившият бразилски национал Луиш Фабиано и младия плеймейкър Пауло Енрике Гансо направиха пропуски от бялата точка на Сао Пауло.

Така Коринтианс се класира на финала за титлата срещу шампиона от последните три сезона Сантос, който спечели с 5:4 също след дузпи при гостуването си на Моги Мирим в другия полуфинал. Интернасионал спечели за трета поредна година шампионата "Гаучо" на щата Рио Гранде.

Тимът, воден от бившия селекционер на Бразилия Дунга, стигна до трофея след успех на финала с 4:3 с дузпи над Жувентуде. Уругвайският нападател Диего Форлан вкара при наказателните удари за успеха.