Ботафого оглави временното класиране в бразилската Серия А, след като се наложи с 3:1 като гост над Португеза.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол до средата на второто полувреме и мачът вървеше към нулево равенство. В 66-та минута обаче Ботафого поведе чрез Фабиан Боливар, а само пет по-късно в полза на Португеза се разписа Силва Луис.

Равенството не се задържа дълго и гостите стигнаха до нови два гола чрез Мариано Маркес и Перейра Фио, които оформиха крайното 1:3.

Крузейро остана на второто място в класирането, след като разгроми Витория (Баия) с 5:1 Витория с попадения на Лео, Майке, Умберто Боргес, Перейра Рикардо и Винисиус Араухо.

Наутико - Флуминензе 0:1

Ботафоговоди класирането с актив от 29 точки, следвани от Крузейро с една по-малко. Гремио и Коринтианс са трети и четвърти с по 25 точки, а Атлетико Паранензе се изравни с Коритиба след 15-ия кръг, като двата тима имат 24 точки.