Босна и Херцеговина вече мисли за класиране на световното първенство през 2014 г. в Бразилия, след като победи в директния сблъсък с Гърция с 3:1 и оглави еднолично група G на квалификациите в зона "Европа”.

Босненците съкрушиха съперника още през първото полувреме с голове на Джеко в 29-ата и Ибишевич в 36-ата минути. След почивката, в 53-ата мин., Джеко направи резултата класически. Крайният резултат 3:1 бе офрмен от Гекас в добавеното време на мача.

В другите срещи от тази група Словакия и Литва направиха равенство 1:1, а със същия резултат завърши и двубоя Лхтенщайн – Латвия.

В класирането Босна и Херцеговина е лидер с 13 точки, следван от Гърция с 10, Словакия с 8, Литва с 5, Латвия с 4 и Лихтенщайн с 1 точки.