Ситуацията в квалификационната група "G" за световното първенство в Бразилия се заплете. Кръг преди края Босна и Херцеговина и Гърция имат равен брой точки - 22 на първите две места.

Босненците очаквано се справиха лесно с аутсайдера Лихтенщайн - 4:1, решавайки всичко само в рамките на първото полувреме.

Един Джеко откри резултата в 27-ата минута, а до 39-ата се разписаха още Звездан Мисимович, Ведад Ибишевич и отново нападателят на Манчестър Сити.

Скромният тим на Лихтенщайн все пак успя да стигне до почетно попадение, дело на Николас Хаслер в 61-ата минута.

В същото време другият претендент за място на шампионата в Бразилия от тази група - Гърция също не допусна грешка. Южните ни съседи победиха с минималното 1:0 Словакия след автогол на футболиста на Ливърпул Мартин Шкъртел в края на първата част.
В мач без значение пък Литва стигна до домакински успех над Латвия с 2:0.

Така кръг преди края положението в тази група е следното: води Босна и Херцеговина с 22 точки, пред Гърция с 22, Словакия с 12, Литва с 11, Латвия със 7 и Лихтенщайн с 2.

Следващите мачове, на 15 октомври, са Гърция - Лихтенщайн, Литва - Босна и Херцеговина и Латвия - Словакия.