Бордо триумфира с Купата на Франция за четвърти път в своята история, след като на финала на надпреварата на „Стад де Франс” в Париж постигна драматична победа с 3:2 срещу Евиан.

Жирондинците на два пъти повеждаха в резултата, но съперникът на два пъти изравняваше и успехът в крайна сметка дойде само минута преди изтичането на редовното време.

Шейк Диабате изведе Бордо напред в 39-ата минута. Диабате можеше да удвои, но в 48-ата мин. изпусна дузпа. Така Яник Сагбо изравни, малко след почивката, в 51-ата мин., но преднината на тима от Западна Франция бързо бе възстановена в 53-ата мин Анри Севе се разписа за 2:1. В 70-ата мин. котдивоарецът с колоритното име Брис Джаджедже направи 2:2. Диабате се реваншира за пропуска си от бялата точка и в 89-ата мин. донесе трофея на Бордо.

Това е общо четвърта купа на Бордо, като последната спечелена бе чак през 1987 г. Успехът гарантира на тима и място в Лига Европа, тъй като след ожесточената борба в Лига 1, тимът остана на 7-а позиция.